Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - - |
| Μάρκα | Maruti |
| Κινητήρας | 1.6 i 16V (101 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Baleno (EG) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4195 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1390 mm |
| Μεταξόνιο | 2480 |
| Βάρος | 1390 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1355 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1590 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 51 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 8.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |