Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1984 - 2000 |
| Μάρκα | Maruti |
| Κινητήρας | 0.8 (37 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Omni |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3280 mm |
| Πλάτος | 1395 mm |
| Υψος | 1640 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1640 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1215 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 796 |
| Κινητήρας kw | 27 kw |
| Κινητήρας hp | 36 hp |
| Ροπή | 27 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 62 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-80 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 36 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 100 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6 l/100km |