Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2000 |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Κινητήρας | 230 Kompressor (193Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | CLK (W208) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4570 mm |
| Πλάτος | 1720 mm |
| Υψος | 1370 mm |
| Μεταξόνιο | 2690 |
| Βάρος | 1370 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1820 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2295 |
| Κινητήρας kw | 142 kw |
| Κινητήρας hp | 190 hp |
| Ροπή | 142 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,9 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 62 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R 16 |
| Τροχοί | 7J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 235 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |