Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Mercedes-Benz |
| Κινητήρας | SL 280 (231 HP) 7G-Tronic |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | SL (C231) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4566 mm |
| Πλάτος | 1820 mm |
| Υψος | 1317 mm |
| Μεταξόνιο | 2560 |
| Βάρος | 1317 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2120 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2996 |
| Κινητήρας kw | 169 kw |
| Κινητήρας hp | 226 hp |
| Ροπή | 169 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 7 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/45R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |