Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 1997 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 2.4i (150 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Altima I |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4585 mm |
| Πλάτος | 1704 mm |
| Υψος | 1420 mm |
| Μεταξόνιο | 2620 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2388 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 89 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 8.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |