Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1985 - 1988 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 3.0i V6 (157HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Maxima II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4610 mm |
| Πλάτος | 1689 mm |
| Υψος | 1389 mm |
| Μεταξόνιο | 2550 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2960 |
| Κινητήρας kw | 115 kw |
| Κινητήρας hp | 154 hp |
| Ροπή | 115 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |