Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1994 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 3.0i V6 (190HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Maxima III (J30) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4780 mm |
| Πλάτος | 1760 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1935 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2960 |
| Κινητήρας kw | 139 kw |
| Κινητήρας hp | 186 hp |
| Ροπή | 139 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.8 l/100km |