Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2003 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 2.5i V6 (209HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Maxima V (A33) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4920 mm |
| Πλάτος | 1780 mm |
| Υψος | 1435 mm |
| Μεταξόνιο | 2750 |
| Βάρος | 1435 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2496 |
| Κινητήρας kw | 153 kw |
| Κινητήρας hp | 205 hp |
| Ροπή | 153 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 14 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |