Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 1.5 dCi (106Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Qashqai+2 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4525 mm |
| Πλάτος | 1783 mm |
| Υψος | 1645 mm |
| Μεταξόνιο | 2765 |
| Βάρος | 1645 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2170 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1461 |
| Κινητήρας kw | 78 kw |
| Κινητήρας hp | 105 hp |
| Ροπή | 78 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/65 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 174 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |