Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1998 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 3.0i (151HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Quest I |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4823 mm |
| Πλάτος | 1872 mm |
| Υψος | 1717 mm |
| Μεταξόνιο | 2850 |
| Βάρος | 1717 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2960 |
| Κινητήρας kw | 111 kw |
| Κινητήρας hp | 149 hp |
| Ροπή | 111 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 76 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/70 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 14 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |