Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2002 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 3.3i V6 (171HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Quest II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4948 mm |
| Πλάτος | 1902 mm |
| Υψος | 1709 mm |
| Μεταξόνιο | 2850 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3275 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 91,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 76 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |