Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1989 - 1992 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 2.7D (85Hp) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Terrano I (WD21) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4365 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1680 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1680 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2250 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2663 |
| Κινητήρας kw | 62 kw |
| Κινητήρας hp | 83 hp |
| Ροπή | 62 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |