Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1990 - 1995 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 3.0 i 4WD (148 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Terrano I (WD21) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4365 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1680 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1680 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2300 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2960 |
| Κινητήρας kw | 109 kw |
| Κινητήρας hp | 146 hp |
| Ροπή | 109 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/75 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 166 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 15.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 14.3 l/100km |