Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - 2004 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 2.7 i TDi (5 dr) (125 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Terrano II (R20) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4665 mm |
| Πλάτος | 1755 mm |
| Υψος | 1850 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1850 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2580 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2663 |
| Κινητήρας kw | 92 kw |
| Κινητήρας hp | 123 hp |
| Ροπή | 92 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/75 R15 S |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 155 km/h |
| Επιτάχυνση | 16.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 10.2 l/100km |