Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 2002 |
| Μάρκα | Nissan |
| Κινητήρας | 2.7DT (101Hp) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Terrano II (R20) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4665 mm |
| Πλάτος | 1755 mm |
| Υψος | 1850 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1850 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2510 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2663 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/75 R15 S |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |