Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.6 HDi (110 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | 207 CC |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4037 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1397 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1397 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1785 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1560 |
| Κινητήρας kw | 81 kw |
| Κινητήρας hp | 109 hp |
| Ροπή | 81 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 192 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.3 l/100km |