Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - 2009 |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.4i (75Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 207 SW |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4160 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1510 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1510 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1642 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1361 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.5 l/100km |