Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.6HDi (112Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 207 SW |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4164 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1510 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1560 |
| Κινητήρας kw | 82 kw |
| Κινητήρας hp | 110 hp |
| Ροπή | 82 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 77 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 188 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.7 l/100km |