Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - 2009 |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.6T (175Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 207 SW |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4160 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1510 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1510 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1768 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 128 kw |
| Κινητήρας hp | 172 hp |
| Ροπή | 128 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 77 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.4 l/100km |