Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2000 |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.8 (101 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 306 Break (7E) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4345 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1410 mm |
| Μεταξόνιο | 2580 |
| Βάρος | 1410 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1645 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1762 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 176 km/h |
| Επιτάχυνση | 15.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |