Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2003 |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 1.6 i 16V (109 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 306 Cabrio (7D) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4180 mm |
| Πλάτος | 1689 mm |
| Υψος | 1380 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1380 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1640 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1587 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 189 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |