Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2003 |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 2.0 16V (132 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 306 Cabrio (7D) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4180 mm |
| Πλάτος | 1689 mm |
| Υψος | 1380 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1380 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 97 kw |
| Κινητήρας hp | 130 hp |
| Ροπή | 97 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/55 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 196 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |