Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Peugeot |
| Κινητήρας | 2.0 HDi FAP (140 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 308 CC |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4440 mm |
| Πλάτος | 1817 mm |
| Υψος | 1427 mm |
| Μεταξόνιο | 2608 |
| Βάρος | 1427 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2020 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/40 R18 |
| Τροχοί | 8J 18 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 208 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.9 l/100km |