Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Porsche |
| Κινητήρας | Turbo 3.8 AT (540 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 911 VII (991) Cabrio Facelift |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4499 mm |
| Πλάτος | 1808 mm |
| Υψος | 1297 mm |
| Μεταξόνιο | 2450 |
| Βάρος | 1297 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2065 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 145 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3800 |
| Κινητήρας kw | 396 kw |
| Κινητήρας hp | 531 hp |
| Ροπή | 396 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 7 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 64 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 6 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/35/R20, 305/30/R20 |
| Τροχοί | 8,5 J x 20, 11,5 J x 20 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 320 km/h |
| Επιτάχυνση | 3.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
πριν από ένα μήνα
πριν από ένα μήνα
πριν από ένα μήνα
πριν από ένα μήνα
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago