Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - - |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 1.4 i (75 HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Kangoo Express (FC_) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3995 mm |
| Πλάτος | 1663 mm |
| Υψος | 1827 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1827 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1665 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R14 T |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 147 km/h |
| Επιτάχυνση | 17.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |