Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 1.5d MT (86 HP) |
| Σωματότυπος | Compact MPV |
| Μοντέλο | Kangoo II Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4213 mm |
| Πλάτος | 1829 mm |
| Υψος | 1803 mm |
| Μεταξόνιο | 2697 |
| Βάρος | 1803 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1954 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1461 |
| Κινητήρας kw | 63 kw |
| Κινητήρας hp | 84 hp |
| Ροπή | 63 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | 16 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |