Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - 2013 |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | Be Bop 1.5d MT (86 HP) |
| Σωματότυπος | Compact MPV |
| Μοντέλο | Kangoo II |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3870 mm |
| Πλάτος | 1830 mm |
| Υψος | 1819 mm |
| Μεταξόνιο | 2300 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1461 |
| Κινητήρας kw | 63 kw |
| Κινητήρας hp | 84 hp |
| Ροπή | 63 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | 16 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |