Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 2.0 16V Turbo (204 HP) GT |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Laguna Coupe |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4643 mm |
| Πλάτος | 1811 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | 2690 |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1923 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 150 kw |
| Κινητήρας hp | 201 hp |
| Ροπή | 150 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82,7 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 66 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 236 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.2 l/100km |