Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 3.5 V6 24V (238 HP) GT Automatik |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Laguna Coupe |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4643 mm |
| Πλάτος | 1811 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | 2690 |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1953 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3498 |
| Κινητήρας kw | 175 kw |
| Κινητήρας hp | 235 hp |
| Ροπή | 175 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 95,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 66 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 245 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 15 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 10.2 l/100km |