Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2007 |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 1.5 dCi (106 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Laguna Grandtour II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4695 mm |
| Πλάτος | 1772 mm |
| Υψος | 1443 mm |
| Μεταξόνιο | 2740 |
| Βάρος | 1443 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1840 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1461 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 T, 205/55 R16 H |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.7 l/100km |