Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 2.0 16V Turbo (170HP) Aut. |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Laguna Grandtour III |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4803 mm |
| Πλάτος | 1811 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2756 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1995 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82,7 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 66 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/50R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 212 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 13 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |