Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2007 |
| Μάρκα | Renault |
| Κινητήρας | 3.0 V6 24V (207 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Laguna II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4576 mm |
| Πλάτος | 1772 mm |
| Υψος | 1429 mm |
| Μεταξόνιο | 2740 |
| Βάρος | 1429 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1980 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2946 |
| Κινητήρας kw | 152 kw |
| Κινητήρας hp | 204 hp |
| Ροπή | 152 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 235 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 14.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 10.1 l/100km |