Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.9 TDI 4 motion (115 HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Alhambra (7MS) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 7 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4634 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1707 mm |
| Μεταξόνιο | 2841 |
| Βάρος | 1707 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2430 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 84 kw |
| Κινητήρας hp | 113 hp |
| Ροπή | 84 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R 15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 181 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.3 l/100km |