Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.4 MT (150 HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Alhambra II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4854 mm |
| Πλάτος | 1904 mm |
| Υψος | 1720 mm |
| Μεταξόνιο | 2919 |
| Βάρος | 1720 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2480 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 2430 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 201 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.2 l/100km |