Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 2.0d MT (170 HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Alhambra II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4854 mm |
| Πλάτος | 1904 mm |
| Υψος | 1720 mm |
| Μεταξόνιο | 2919 |
| Βάρος | 1720 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2530 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 2430 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 211 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.8 l/100km |