Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.4 TSI (125Hp) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Altea Freetrack |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4493 mm |
| Πλάτος | 1788 mm |
| Υψος | 1581 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1581 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2032 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 92 kw |
| Κινητήρας hp | 123 hp |
| Ροπή | 92 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 91V / 225/45 R17 91W |
| Τροχοί | 6.5J * 16" ET50 / 7J * 17" ET54 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 188 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.7 l/100km |