Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 2.0 TDI (140 HP) + DPF 2WD |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Altea Freetrack |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4493 mm |
| Πλάτος | 1788 mm |
| Υψος | 1622 mm |
| Μεταξόνιο | 2576 |
| Βάρος | 1622 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2124 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/50 R17 94W |
| Τροχοί | 6J x 17 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 196 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.1 l/100km |