Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1984 - 1993 |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.7 D (54 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Ibiza I (021A) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3685 mm |
| Πλάτος | 1610 mm |
| Υψος | 1410 mm |
| Μεταξόνιο | 2445 |
| Βάρος | 1410 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1450 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1714 |
| Κινητήρας kw | 40 kw |
| Κινητήρας hp | 54 hp |
| Ροπή | 40 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/65 SR14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 148 km/h |
| Επιτάχυνση | 18.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6 l/100km |