Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2012 - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.6 AT (105 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Ibiza IV Hatchback Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4052 mm |
| Πλάτος | 1693 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2469 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1526 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 292 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 7 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO IV |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R14, 185/60 R15, 215/45 R16, 215/40 R17 |
| Τροχοί | 5.0J14", 6.0J15", 7.0J16", 7.0J17" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 186 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |