Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1,4 TDI (85 hp) DPF |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Ibiza SC |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4034 mm |
| Πλάτος | 1693 mm |
| Υψος | 1428 mm |
| Μεταξόνιο | 2469 |
| Βάρος | 1428 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1576 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1422 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R14, 185/60 R15, 215/45 R16, 215/40 R |
| Τροχοί | 5.0J14", 6.0J15", 7.0J16", 7.0J17" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |