Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.4 TSI (180 Hp) DSG |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Ibiza SC |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4061 mm |
| Πλάτος | 1693 mm |
| Υψος | 1420 mm |
| Μεταξόνιο | 2469 |
| Βάρος | 1420 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1685 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 132 kw |
| Κινητήρας hp | 177 hp |
| Ροπή | 132 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/40 R17 |
| Τροχοί | 7J * 17" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 225 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.4 l/100km |