Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1,9 TDI (105 hp) DPF |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Ibiza SC |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4034 mm |
| Πλάτος | 1693 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2469 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1601 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R15, 215/45 R16, 215/40 R17 |
| Τροχοί | 6.0J15", 7.0J16", 7.0J17" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 177 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |