Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.2 12V (70 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Ibiza ST |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4227 mm |
| Πλάτος | 1693 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1198 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 163 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.5 l/100km |