Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1985 - 1993 |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.2 (60 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Malaga (023A) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4275 mm |
| Πλάτος | 1650 mm |
| Υψος | 1390 mm |
| Μεταξόνιο | 2445 |
| Βάρος | 1390 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1450 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1193 |
| Κινητήρας kw | 44 kw |
| Κινητήρας hp | 59 hp |
| Ροπή | 44 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 155 SR 13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 150 km/h |
| Επιτάχυνση | 17.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7 l/100km |