Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1983 - 1990 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.2 120 GLS (58 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 105,120 (744) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4200 mm |
| Πλάτος | 1610 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | 2400 |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1690 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1174 |
| Κινητήρας kw | 43 kw |
| Κινητήρας hp | 58 hp |
| Ροπή | 43 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 72 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 37 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 150 km/h |
| Επιτάχυνση | 17 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.7 l/100km |