Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.9 TDI (98 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fabia I (6Y) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3960 mm |
| Πλάτος | 1645 mm |
| Υψος | 1450 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1450 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1650 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60R14 |
| Τροχοί | 6J X 14 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |