Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2007 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.4 (60 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Fabia I Combi (6Y) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4222 mm |
| Πλάτος | 1646 mm |
| Υψος | 1452 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1452 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1397 |
| Κινητήρας kw | 44 kw |
| Κινητήρας hp | 59 hp |
| Ροπή | 44 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R 14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 157 km/h |
| Επιτάχυνση | 16.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7 l/100km |