Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2007 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.9 SDI (64 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Fabia I Combi (6Y) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4222 mm |
| Πλάτος | 1646 mm |
| Υψος | 1452 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1452 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1675 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 47 kw |
| Κινητήρας hp | 63 hp |
| Ροπή | 47 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | 6J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | 19 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |