Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.4 TDI (69 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fabia II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3992 mm |
| Πλάτος | 1642 mm |
| Υψος | 1498 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1498 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1640 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1422 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 163 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.8 l/100km |