Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.6 i 16V (105 HP) AT |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fabia II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3992 mm |
| Πλάτος | 1642 mm |
| Υψος | 1498 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1498 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1585 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.6 l/100km |